czwartek, 19 czerwca 2014

PEWNOŚĆ SIEBIE

   Pewność siebie to stan pomiędzy czuciem się nie do zatrzymania, a wewnętrznym strachem przed swoim własnym cieniem; to jak ty się postrzegasz wpływa na to, jak widzą Cię inni.
A co zrobić, gdy ona zanika i nie czujesz się tak pewnie jak kiedyś? O tym dzisiaj wam tu napisze :)

1. Ubieraj się według twojego stylu i upodobania. Jeśli nie wyglądasz dobrze, to automatycznie czujesz się źle i wydaje ci się, że inni też to zauważają przez co zaczynasz wątpić w siebie. Noś się tak jak lubisz i prezentuj swój wygląd, 'nie szaty zdobią człowieka, ale z pewnością poprawiają pewność siebie'.

2. Zmień sposób poruszania się. Osoby chodzące zgarbione, zmęczone, doslownie jakby nosiły worek pięciokilowy na plecach z ponurym wyrazem twarzy na pewno nie są dobrze postrzegane. Uśmiechaj się, idź pewnym krokiem, szybkim tempem, bądź aktywny/a ! Pulsuj radością i zarażaj nią innych!

3. Autoreklama. Na obniżoną pewność siebie najlepsze jest tzw. wmawianie sobie swoich pozytywnych cech. Napisz sobie na kartcę wszystkie swoje mocne strony i powtarzaj je codziennie (coś w rodzaju monologu wewnętrznego z samym sobą). Nie myśl o wadach, skup się na zaletach.

4. Praw komplementy. Myślać o sobie w zły sposób przenosisz to automatycznie na otoczenie, będąc niemiłym, opryskliwym, użalającym się nad sobą. Przestań tak robić! Praw innym komplementy, uśmiechaj się. Pamiętaj, że szukając u innych osób pozytywnych cech i komplementowanie ich przenosi się na to, że zaczynasz szukać ich w sobie i odnajdywać :)

5. Przemawiaj. Podczas dyskusji w gronie np. znajomych nie siedź jak cicha myszka tylko 'wczuj się' w dany temat. Nie bój się powiedzieć własnego zdania lub sprzeciwić się komuś.
Aktywność w rozmowie na pewno wpłynie na twoją pewność siebie.

6. Sprawiaj sobie przyjemność. Zawsze znajduj chwilę dla siebie. Rozwijaj swoje pasję i umiejętności a najlepiej pochwal się nimi wśród otoczenia. Kochasz fotografować? Zaproś koleżankę na sesję i pochwal się swoimi umiejętnościami budując przy tym lepsze relację i zdobywając pewność siebie w tym, że jesteś w czymś naprawdę dobra!
                                              Trzymam kciuki za twoją pracę nad sobą!
                                                                        Julia :)

9 komentarzy:

 1. bardzo mi pomógł ten post, ponieważ już od kilku lat chcę być pewna siebie. jestem osobą nieśmiałą, co mnie zaczęło denerwować i chcę to zmienić od niedawna. niedawno przeszkadzało mi to, potem przestało na kilka misięcy i teraz znów o tym myślę, ale chcę już przestać być nieśmiałą. myslę że się uda :)
  pozdrawiam,
  http://soooooooooswagkocie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też byłam nieśmiała ale to się w dużym stopniu zmieniło :)
   trzymam za ciebie kciuki, na pewno ci się uda!

   Usuń
 2. Bardzo przydatne porady, na pewno skorzystam! :)

  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny post, bardzo przydatny :)

  Może wspólna obserwacja?
  http://natis-ka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post, niezwykle przydatny :)

  Dodasz komentarz? Będzie mi bardzo miło. :)
  malinowe-ciasto.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe, muszę wypróbować ;D

  http://diamentoowaa.blogspot.com/ <- Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przydatny post ;) U mnie z tą pewnością siebie różnie bywa... Szczególnie jak jestem w gronie obcych mi osób :/ Ale tak ogólnie to chyba nie jest źle ;) Za to nie lubię osób takich zbyt pewnych siebie, w pewnym sensie zarozumiałych :P Śliczne zdjęcia ^ ^
  pusta-szklanka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. świetne rady, sama bym innym takie dała! po mimo że nie jestem jeszcze w pełni pewna siebie to i tak zrobiłam już duże postępy i życzę tego wszystkim wstydzioszkom ;D
  donutworrybehappy.blogspot.com - zapraszam do mnie, wracam z recenzją z najpiękniejszej nocy w moim życiu - koncertu 30 Seconds to Mars!

  OdpowiedzUsuń
 8. świetny post! Bo pewność siebie to podstawa!
  Obs za obs?
  http://sagiralla-sagi.blogspot.com/
  Odpowiedz u mnie :)

  OdpowiedzUsuń